Tábořiště

Lokace

Tábořiště, zázemí a vybavení

Pohled na náš tábor z přístupové cesty z horního parkoviště od Čeřína, aneb ideální místo v krásné Šumavské přírodě údolí Rožmitálského potoka.

Vstupní brána do našeho KOLT tábora nese vždy vlajku se symbolem právě probíhajícího turnusu - 1. běh má ve znaku oheň.

Pohled na tábořiště z úvozu (další přístupová cesta z Čeřína). Hraniční vatra krásně vzplála a všichni se můžou pustit to táborových písní s kytarou...

Poslední roky jsme si mákli a vlastnoručně postavené "podsaďáky" jsou naší velkou chloubou. Vytvořili jsme jich již 20ks!

Jsme pyšni také na naši srubovou kuchyni s pultem, dřevěnou podlahou a zápražím. Srdcem kuchyně je "polňačka" se zděnou pecí. Toto místo je svědkem zrodu řízečků, gulášků, bramboraček, pečených kuřátek, bábovek...

Mimo standardní lednice a mrazáku, které máme k uchování potravin, jsme si vytvořili tzv. přechodovou přírodně chlazenou lednici hned vedle kuchyně. Lednice, i když to tak dle obrázku nevypadá, je zděná a od teplého okolního vzduchu je ze všech stran krom vstupu izolována vrstou hlíny a odspodu jde chlad od potoka. Díky tomu můžeme ze dne na den uchovat méně trvanlivé potraviny a nemusíme vícekrát denně běhat na Čeřín do standardní lednice...

Koryta jsou napojena na vodovod z Čeřína s pitnou vodou a poskytují zoubkům péči ráno i večer. Jsou také místem pro srandičky v teplých dnech :)

Náš unikátní obří hangár s novou střechou. Tady se děti oddávaji gastronomickým zážitkům, hraní her či diskotékovým tancům. Část hangáru je také určena výhradně pro nás vedoucí pro přípravu a jednání o táborovém programu atd...

Jídelna znamená pitný režim, chutná krmě i prostor pro psaní pohledů babičkám, rodičům, kamarádům. Případně je to také vhodné herní útočiště v okamžicích nepřízně počasí...

Hygienycký srub, kterému je přezdíváno Spa nebo Čeřínské lázně. Je vystavěn nad jedním z přitékajících potůčků Rožmitálského potoka.

Sprcha splňuje normy pro nejmladší i nejstarší oddíly. Po namixování teplé a studené vody do barelu zvládnou samotné vytažení vody pomocí kladky a kliky i střední děti. Motorem lázní je brutar, v němž oheň mění chladnou vodu v příjemné.

Když se někdo nechce přehnaně mydlit Hygienyckém srubu, může za hezkého počasí skočit jen tak do vany. Každý má jinou představu o vaně, v Čeříně ji máme již mnoho let takovouto.

Kouzlu potoka podléhají především ti nejmenší a to zvláště v letních teplých dnech.

Sluníčko nám pomáhá usušit, co potok promáčel.

Další podstatnou součástí tábora jsou nástěnky. Co je psáno, to je dáno. Jídelníček, bodování, moudrosti, adresa tábora, informace o celotáborové hře...

Naší pýchou jsou také nové WC - Kouzlu latrýn bez splachování propadnete hned první den, maximálně druhý...Nově máme záchody dokonce opatřeny LED osvětlením, tudíž se děti již nebojí jít na záchod i v noci.

Krásou indiánského příbytku se necháváme také okouzlit. Teepee je příležitostným úkrytem pro hraní her, či netradičního vyjímečného přenocování.

Fotbalové branky jsou svědkem množství gólů, které přesahují celoživotní trefy Masopusta nebo Bicana.

Turnájky v přehazce, volejbalu, badmintonu a dalších sportech probíhají na přírodním kurtu.

Paravan je svědkem vzniku prazvláštních stylů a emotivních okamžiků při hře zvané pingpong.

Ubytování

Spí se v námi vlastnoručně dělaných podsadových stanech vždy pro dvě děti na roštové posteli s karimatkou, vždy ve vlastních spacácích. Vedoucí spí v ještědech s předsíňkou. Mytí probíhá v hygienickém dřevěném srubu s ohřátou vodou a vlastnoručně vyráběnou sprchou. Záchody jsou suché - "latríny" (hygienické nově udělané celodřevěné buňky) - více viz. přiložené obrázky s popisy.

Taborníci si nechávají zdát sny ve stanu s podsadou...

Naopak dospělá část osazenstva skládá hlavu do legendárních ještědů.