Vedoucí

Lukmen

 • Lukáš Bezděk (*1972)
 • Hlavní vedoucí ZDT, hlavní vedoucí LDT 1995 - 2009, jednatel KOLTu
 • Informatik

Jakožto kluk jsem absolvoval nepočítaně táborů v roli dítěte; pamatuji třeba spartakiádní léto se dvěma 3-týdenními tábory za sebou… A asi právě štěstí na zajímavé a pestré tábory a fajn lidi okolo ve mně zanechalo až do dospělosti silný vztah k táboření, pobytu v přírodě, životu pod stanem, slunci, vodě a ohni. A když se k tomu později přidala trocha organizátorské posedlosti a nadšení pro hry a dobrodružství, nemohlo to dopadnout jinak – táborům a akcím pro děti jsem propadl a záhy se ujal role vedoucího, pořadatele a organizátora.

Od roku 1991 se motám nepřetržitě kolem letních táborů - zprvu jako praktikant a oddílový vedoucí, od roku 1995 coby hlavas. V téhle roli jsem „odvedl“ celkem 15 letních táborů a i když jsem v roce 2010 předal vedení 1B party Khainetherovi, od táborů jsem nadobro nezmizel. Počínaje rokem 97 (shodou okolností rok stěhování LDT do Čeřína) totiž kromě letních pořádá KOLT také zimní tábory na horách - no a jarní turnusy 1B party vede odpočátku dodnes zase Lukmen. Dá se tedy asi říci, že jsem svým způsobem inventářem prvoběžců a KOLTu J Na mém příkladu je vidět, že i když člověk zestárne a jeho role se s časem a věkem trochu změní, odejít úplně prostě není možné. Tábor u potoka, nadšení dětí, táboráky, herní večery, bojovky a hlavně všichni super lidi kolem by mi totiž hrozně moc chyběli…

Nahoru

Khainether

 • Martin Gryc (*1976)
 • Hlavní vedoucí
 • Rozúčtování tepla a vody

Jezdit na tábory jsem začal v polovině osmdesátých let v rámci turistického oddílu, který se v devadesátých letech proměnil ve skautský. Když jsem odrostl dětským botkám, podílel jsem se několik let na vedení tohoto oddílu, než v roce 1998 zanikl. Po čase mi začaly tábory chybět, až jsem se v r. 2002 dostal přes kolegu v práci ke KOLTu. Na KOLTích táborech jsem působil do r. 2009 jako oddílový vedoucí a několik let také jako zástupce hlavního vedoucího. Na podzim 2009 jsem se stal hlavním vedoucím 1. běhu. V letech 2001-2010 jsem pracoval jako učitel, nyní působím v energetické firmě.

Nahoru

Bozďa

 • Jan Bozděch (*1983)
 • Zástupce hlavního vedoucího, hospodář a zásobovač
 • Systémový specialista

Na tábory jezdím již od svých šesti let. Společně s Vikim, Fifíkem, Dádím a Vlastou jsme již od Trpišovic bojovali o každý diplom a společně s dalšími vrstevníky a skvělými vedoucími prožívali supr prázdniny. Pravidelná účast a dobrá parta zapříčinili, že jsem se také i já stal součástí organizačního týmu. Začínal jsem jako většina nováčků dospělácké party funkcí pomocníka vedoucího oddílu – praktikanta. Po pár letech u vedení dětí jsem se ovšem dostal do role zásobovače a hospodáře 1. běhu. Tuto funkci vykonávám od roku 2005. Jinak se také rád účastním našeho zimního lyžarského tábora. Mám rád legraci, zábavu, upřímnost, férovost a pracovitost. Naopak nemusím afekt, dotěrnost, vulgárnost a lajdáctví.

Nahoru

Helča

 • Helča Chramostová (*1980)
 • Zdravotník
 • Fakturace a distribuce cenin

Jako dítě jsem byla na táboře jen dvakrát. Bohužel jsem neměla štěstí na lidi. V obou případech jsem se setkala hlavně s těmi, kteří tam jezdili spíše z povinnosti a na jejich vztahu k programu a dětem to bylo dost znát. Na tábory jsem tak zanevřela…až do doby, kdy jsem poznala úžasnou partu lidí z Koltu. Jejich činorodost, smysl pro humor, chuť do práce a neutuchající nápady jsou vážně nakažlivé. Tady prostě platí: když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Takže mám teď opravdu co dohánět a moc se na to těším. :o) Jelikož už jsem maminka, v osobním životě se nenudím. Snažím se být hodně aktivní a činorodá, abych stíhala držet krok se synem, jeho nápady a zájmy. Jsem ráda v přírodě, hodně sportuju a život beru jako jednu velkou výzvu :o)

Nahoru

Marťa

 • Martina Honců (*1983)
 • Oddílová vedoucí
 • Vedoucí oddělení MMR

Podobně jako u mnohých mých kolegů, nedílnou součástí mého dětství byly letní a především zimní tábory, z kterých jsem si odvážela zážitky a vzpomínky na celý život. Tuhle partu KOLTích lidí znám už nějaký pátek a pěkně se mi vryla pod kůži. Když mi parta nabídla účast nejprve na zimním, a posléze i na letním táboře, neváhala jsem a řekla ano. Je skvělé účastnit se toho, co jsem měla v dětství velmi ráda, a to se skvělou partou lidí, připravovat pro děti zážitky, které by jistě v městě nezažily… :)! V reálném světě pracuji v oblasti fondů EU, kde vedu tým lidí, kteří na jedné straně monitorují a reportují, co se za finanční prostředky EU daří v ČR realizovat a rovněž organizují jednání různých typů. Organizační zajištění různých akce a vedení lidí je tedy mým denním chlebem a musím říct, že s dětmi je to v mnohém snadnější než s dospělými ;)! Ve volném čase dále ráda sportuji, vyrážím do přírody, cestuji, odpočívám ;)

Nahoru

Brácha

 • Jan Honců (*1987)
 • Oddílový vedoucí
 • Tender manažer

Na tábory, letní i zimní, jsem jezdil snad od té doby, co jsem začal chodit, až do svých šestnácti let. Pak se tábory na dlouhých 10 let vytratily z mého života a ustoupily studiu a jiným kratochvílím. Zpátky do kolotoče her, nepořádku ve stanech, pohybu v přírodě, skotačení u vody, uzlování a řešení šifer jsem se dostal až v roce 2014, kdy jsem navštívil KOLTí partu v Čeřínském údolí… navštívil a už jsem zůstal jako oddílový vedoucí. Mám rád sport (volejbal, lyže, běh, …) a cestování, rád se pohybuji v přírodě a hraji na kytaru. V zimě se každoročně pokouším předat studentům jednoho pražského gymnázia své zkušenosti jako instruktor lyžování. Když zrovna netrávím čas v šumavských hvozdech nebo na krkonošských pláních, tak pracuji jako tender manažer ve společnosti zabývající se úpravou vody.
A proč Brácha? To mě takhle jednou Marťa přivedla do KOLTí party a řekla: „Tohle je brácha.“ :)

Nahoru

JT

 • Jiří Trsek (*1997)
 • Oddílový vedoucí
 • Student VŠ

Na tábory jezdím od roku 2006, ale do Čeřínského údolí jsem se poprvé podíval až v roce 2008. Když jsem jel do Čeřína poprvé, měl jsem velmi smíšené pocity. Přeci jen jsem nikoho neznal, ale už během prvního dne jsem se zařadil do řady KOLTích táborníků. Za celou dobu, co sem jezdím, mi tábor neuvěřitelně přirostl k srdci a prázdniny bez těchto úžasných 2 týdnů si nedokážu vůbec představit.

Nahoru

Evka

 • Eva Svobodová (*1995)
 • Oddílová vedoucí
 • Zdravotní sestra

Na KOLTí tábory jsem jezdila ze začátku se svoji sestrou a kamarádkou. Zanedlouho jsem se za krásnou přírodou a plno kamarády vracela sama. Díky nim a skvělým vedoucím to byly jedny z mých nejhezčích zážitků a doufám, že ještě plno zážitků přibude. Když zrovna svůj volný čas netrávím s KOLTí partou nebo ostatníma kamarádama, mám ráda sporty všech druhů, čtení a hudbu.

Nahoru

Anička

 • Anna Klapková (*1995)
 • Oddílová vedoucí
 • Asistentka učitele

Na tábory jsem jezdila od svých 6-13 let, poté se tábor, na který jsem jezdila zrušil a jiný už nebyl zájem díky spoustě jiných koníčků hledat. Ta příroda, zážitky a celkově jiný životní styl mi ale stále chyběl. Pak mi jednoho dne má kamarádka Eva nabídla, jestli bych nechtěla jet jako praktikantka na KOLTí tábor. Ihned jsem souhlasila, s Čeřínskou partou jsem strávila pár skvělých víkendů při přípravě tábora a měla jsem jasno. Tohle léto bude super! Čeřínské údolí i okolí a celkově celá parta lidí, kteří organizují tábor, děti, atmosféra, to celé mě naprosto pohltilo a nadchlo. V reálném světě pracuji jako asistentka pedagoga a vychovatelka na internátě na Střední škole Aloyse Klara, která je zaměřená na osoby se speciálními vzdělávacími potřebami, tudíž i v osobním životě mám k dětem velmi blízko. Ve volném čase ráda cestuji, sportuji a celkově si užívám života.

Nahoru

Terka

 • Tereza Bezděková (*1999)
 • Oddílová vedoucí
 • Studentka gymnázia

Abych pravdu řekla, moji úplně první návštěvu Čeřína si nepamatuju. Ale není divu, byly mi jen tři měsíce. Z erárního dítěte (mamka kuchařka, taťka hlavní vedoucí) jsem postoupila na dítě „normální“ (aneb věkově zařaditelné do oddílu) a teď jsem opět v bažině, abych posílila partu vedoucíh.- jen o něco starší, zodpovědnější a o pár táborových dovedností zkušenější. Zatím jsem ani jedno léto na KOLTu nevynechala a to hned ze dvou důvodů: 1) doma by mi to asi neprošlo :); 2) prázdniny bez Čeřína si vůbec nedokážu představit. Hodně lidí tam znám déle než deset let a právě kvůli nim si ty dva (dříve dokonce tři!) týdny v červenci užívám na maximum. Proto doufám, že si nulovou absenci ještě dlouho zachovám :)

Nahoru

Naďa

 • Naděžda Andrýsová (*1997)
 • Oddílová vedoucí
 • Studentka VŠ

Jako malá jsem nikdy na žádném táboře nebyla. Byla to škoda a vždycky jsem toho litovala. Až jednou jsem se dozvěděla o Koltu. Teď už to je pár let co sem jezdím a neznám žádný jiný tábor který by fungoval tak jako ten náš. Už si ani neumím představit prázdniny bez onoho 14 denního úniku z civilizace a té skvělé zábavy, co si s dětmi každý rok užíváme.

Nahoru

Davča

 • David Dvorník (*2000)
 • Praktikant
 • Student konzervatoře

Už od mala jsem miloval přírodu, vodu, oheň, hudbu, čisté a zálesácké prostředí, ke kterému se lidé chovají tak, jak si zaslouží. Později jsem si uvědomil, že mám rád i lidi mně podobné a to vše jsem našel v Čeřínském údolí. Zamiloval jsem se, do okolní přírody, do čistoty, ticha a krásy celého místa. Má obava čiší z myšlenky, že se na tábory se spoustou zábavy a činností vedoucích děti k Lesní moudrosti, už nebudu moct dostávat, ale i kdyby, Čeřínské údolí se mi do paměti vrylo jak z pohledu dítěte, tak z pohledu dospělého a budu do něj posílat kohokoli, kdo má rád to co já, byť jen z malé části.

Nahoru

Ajda

 • Adina Marková (*2000)
 • Praktikantka
 • Studentka gymnázia

Na táboře jsem byla poprvé už v pěti letech, a i když si své tábornické začátky moc nepamatuji, určitě se mi tam od začátku líbilo, protože jsem se pak každý rok až do nejvyššího možného věku vracela. Jsem společenská a sportovně založená, nekoušu. Lebedím si v gurmánském táborovém jídle a kvalitní zábavě poskytnuté naším přátelským kolektivem. A na závěr bych ráda připomněla, sportu zdar!

Nahoru

Barča

 • Barbora Nováková (*2001)
 • Praktikantka
 • Studentka SŠ

Na svůj první KOLTí tábor jsem jela poprvé v roce 2015, kde díky skvělé partě a kamarádskému duchu bylo seznámení se s lidmi jednodušší.

Dostala jsem možnost začlenit se do party dospěláků, kde se budu moci podílet na organizování programu pro děti a na samotném táboře je něco naučit. Díky mladší sestře mám zkušenosti, jak se o děti postarat a zaujmout je. Prázdniny si bez 14 dní v Čeříně neumím představit, krásné prostředí, super kolektiv a každý rok spousta nových skvělých zážitků.

A také díky KOLTímu táborovému duchu jsem propadla kouzlu hry na kytaru, která mě neuvěřitelně baví. Kromě hraní mě ještě baví focení a různé kolektivní sporty.

Nahoru

Majda

 • Magdaléna Holmanová (*2001)
 • Praktikantka
 • Studentka gymnázia

Na první tábor do Čeřína jsem jela v roce 2008. I když to tenkrát znamenalo odjet na tři týdny do neznáma mezi lidi, které jsem (skoro) vůbec neznala, netrvalo dlouho, než mi došlo, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem dosud udělala. Od té doby jsem se tam každý rok po deset let vracela, než jsem zestárla natolik, že jediná možnost, jak o tuhle část mého života nepřijít, byla přidat se k partě vedoucích, která mě k mému štěstí vzala mezi sebe. Mám ráda sport, cestování, hudbu, zábavu a dobrou společnost, což podle mě KOLT dokonale spojuje.

Nahoru

Týna

 • Kristýna Klimová (*2001)
 • Praktikantka
 • Studentka

Na svůj první tábor sem jela v roce 2008 a od té doby si neumím prázdniny bez 14 dnů na táboře představit. Na KOLT jako takový jsem se ale dostala až v roce 2015 a bylo to nejlepší rozhodnutí. Člověk si zde odpočine, nasbírá síly, užije si spoustu zábavy, pozná kupu nových přátel, táborových lásek … Já sama se na táborech naučila mnoho nového a poznala divy přírody. Přírodu a děti miluju, jsem přátelská, usměvavá … prostě holka do nepohody.

Nahoru

Viola

 • Viola Dvorníková (*2001)
 • Praktikantka
 • Studentka

Na KOLT jezdím už od roku 2008, kdy jsem se poprvé ocitla v partě se 3. během. Další rok jsem vyzkoušela běh 1. a u něj jsem zůstala až dodnes. Bez těch dvou týdnů plných čerstvého vzduchu, táboráků, skvělých lidí a táborového ducha si už nedokážu představit své léto. Jsem milovník přírody, hudby, umění a rukodělných kreativních technik. Ráda se věnuji činnostem s dětmi, jsem přátelská a ráda se seznamuji s novými lidmi.

Nahoru

Ondra

 • Ondřej Fraitag (*2000)
 • Praktikant
 • Student SŠ

Na tábory jsem začal jezdit už jako malý kluk. Když jsem na táboře byl poprvé, mé pocity byly smíšené, skoro nikoho jsem neznal a bylo to poprvé, co jsem byl na delší dobu sám bez rodičů. Ovšem později jsem si táboření a všechno dění okolo toho zamiloval a dva týdny v Čeříně se pro mě staly nenahraditelnou částí prázdnin. Myslím si, že o prázdninách je fajn strávit nějaký čas v přírodě mimo město :)

Nahoru

Tom

 • Tomáš Bezděk (*2001)
 • Praktikant
 • Student SOŠ

Ahoj,
Rád bych se vám v krátkosti představil. Na tábory už jezdím od malička a nepustilo mě to dodnes. Prázdniny v Čeříně jsem si jako dítě moc užíval a léto jsem si nedokázal představit bez dvoutýdenního tábora. O to víc jsem rád, že se můžu podílet na jeho pořádání. S táborem jsem úzce spjatý, jelikož celá moje rodina je plná táborníků (sestra Terka, mamka Ejka a táta Lukmen). Kromě táboření mě baví sport, práce se dřevem a různé hry s přáteli. To by bylo asi dost o mě... Doufám, že se spolu uvidíme v Čeříně.

Nahoru

Ejka

 • Věra Bezděková (*1970)
 • Kuchařka
 • Zdravotní sestra

Na tábory jsem jezdila už jako malý špunt. Kolektivní dovádění v přírodě mě dostalo natolik, že jsem posléze „povýšila“ do funkce vedoucí. Když o pár let později moje vlastní potomstvo posílilo řady malých raubířů, bylo třeba mých rukou v kuchyni. Všichni byli patrně spokojeni, protože v kuchyni jsem dodnes a ještě dlouho po návratu z tábora vařím i doma v tom největším hrnci. Aby má tělesná schránka nestrádala a já udržela tempo s mým neustále nápady vymýšlejícím manželem Lukášem, utužuji se sportovními aktivitami jako je volejbal, aerobik, kola a v neposlední řadě jsem holka od vody a tak v létě neodolám vodáckému vábení a žádná voda není přede mnou v bezpečí. V civilním životě jsem ale samozřejmě maminka dcera Terezky a syna Tomáška a milující manželka… no v podstatě anděl v bílém, protože pracuji jako zdravotní sestra na soukromé ortopedii.

Nahoru

Evička

 • Eva Znamenáčková (*1979)
 • Paní kuchařka
 • Zaměstnání: kadeřnice

K partě Kolťáků mě již před lety dovedl můj partner Páblo, a i když jsem jako dítě k táboření vztah neměla, přirostli mi k srdci a dostala jsem se do táborové kuchyně, kde krmím hladové krky a že jsou po vypečených hrách někdy pěkně hladové ;). Mnoho Kolťáků patří nyní k mým nejlepším přátelům a vzhledem k mému povolání také polovinu z nich stříhám :D. Z táborové kuchyně jsem se na čas vytratila, neboť jsem měla dvojité mateřské povinnosti, ale do táborové kuchyně jsem se opět po čase vrátila. A to nejprve na zimní tábory, kde to je přeci jenom s malými dětmi snazší, a posléze rovněž do kuchyně Čeřínské. Vzhledem k tomu, že mám 2 malé dcery, ve volném čase se věnuji především jim a svému partnerovi.

Nahoru

Páblo

 • Pavel Znamenáček (*1977)
 • Pomocník v kuchyni
 • Kuchař

Tahle parta lidí ke mně patří snad odjakživa a mnohé současné vedoucí (ať již aktivní nebo ti, co se kolem party točí), pamatuji jako táborové děti :). Na tábor jsem jezdil už do Trpišovic dvakrát (1995 a 1996) a pak na prvním Čeřín 1997. Teď již jezdím spíše jako podpora mé ženě Evě, která po část tábora střeží táborovou kuchyň a rovněž pomáhá s kdejakou taškařicí zbytku party. V kuchyni se rovněž pohybuji ve svém pracovním životě, kdy se starám, aby lidstvo mělo co do úst, a ve volném čase se především věnuji mé rodině, ale také rád sportuji a sport sleduji a fandím SEŠÍVANÝM Z EDENU :-))).

Nahoru

Johnny

 • Jiří Polák (*1991)
 • Pomocník v kuchyni
 • Logistika

Do Čeřína jsem začal jezdit a v pozdějším dětském věku, ale i tak jsem si táborový duch, okolí i lidi kolem zamiloval. Čeřín pro mě znamená dokonalý odpočinek od reality a starostí všedních dnů. Mým zájmům vévodí volejbal a hra na kytaru, která k táborovému ohni rozhodně patří. Orosená louka, šumění lesa, bublání potoka a obloha plná hvězd ... bez toho už si to pravé léto ani nedovedu představit.