Lukmenovy zápisky ze ZDT 2018 rodičům

17.2.2018

Abychom měli zpravodajství z tábora úplné, vracím se k našemu letošnímu zimáku víc než týden poté. Ale nevadí, vzpomínky jsou stále ještě silné :-)

Pátek proběhl, jak bylo avizováno. Dopoledne se uskutečnila Olympiáda na měřené "závodní" trati na červené sjezdovce a po návratu na chatu ještě děti poměřily síly ve skoku na lopatách. Byla spousta legrace!!

Po obědě pak následovalo vyhlašování Olympiády i úklidu a přidělování posledních soutěžních LEGO kostek. Pak už následovalo toužebně očekávané finále v podobě stavby co nejvyšší LEGO věže, na kterou měly všechny týmy 20 minut. A zatímco zbývající 3 týmy přetavily nashromážděné kostky do stavby úměrně vysoké (tudíž se pořadí mezi nimi nezměnilo), do té doby suverénně vedoucí Konstruktéři bohužel nedostáli svému názvu, věž se jim po zaznění signálu skácela a tudíž se propadli až na poslední 4 místo... A to přitom vedli po dobu celého tábora! Konečné pořadí družinek tedy bylo: 1. Kvádříčci, 2. Legologové, 3. Modří krtci a 4. Konstruktéři.

Zbytek dne - už bohužel po odjezdu hlavase a všech 4 kapitánů - proběhl ve znamení balení a úklidu. Večer se pak konala diskotéka pod velením DJ Bozdi. Během populární a už snad milionkrát reprízované hry "podlézání" se bohužel naše zkušená tábornice Fanča zabrala do hry tak vehementně, až přepadla na obě ruce silou, která si vyžádala preventivní odjezd do nemocnice na rentgen. Zaplaťbůh se ukázalo, že jsou zápěstí jenom naražená, takže nakonec vše skončilo úsměvem, umocněným otázkou sestřičky (shodou okolností stejné, která měla službu první den našeho pobytu, kdy jsme do nemocnice museli odvézt chudáka Barču) "A to vážně lyžujete takhle pozdě do noci?". No, snad můžu napsat, že se i přes tyhle dva úrazy letošní tábor povedl a dětem líbil. A proto to děláme!!

A kdo že se to letos o Vaše děti staral? V kuchyni Ejka s Evčou a Johnnym, u lékárničky Helča, hlavní lyžovací šéfové Vláďa a Bozďa, vedoucí pokojů a družstev Evička, Anička a JT a v neposlední řadě naše milé návštěvy DDi s Kájou a dětmi plus Terka. Prostě BezVa KOLTí parta!!

Naposledy zdraví rodiče a všechny příznivce našich táborů hlavas Lukmen

16.2.2018

Zdravím opět rodiče z Albrechtic, kde ve strhujícím tempu pomalu končí letošní zimní tábor 1B KOLTí party!

Máme se všichni skvěle, nemáme žádné nemoci ani úrazy a právě v těchto chvílích probíhá Olympiáda, letos přímo na měřené slalomové trati na červené sjezdovce Tanvaldského Špičáku! Děti soutěží ve 3 kategoriích (podle věku) ve slalomu a sjezdu a na třetí disciplínu se pak před obědem přesunou k chatě, kde bude soutěž v bobskoku (na trati a skokánku, které perfektně v úterý vybudoval Bozďa s partou dětí). A na tuhle třetí olympijskou disciplínu se k lyžařům přidá i naše trio bobařek :-)

Jak jsem už napsal, tábor je letos opravdu nabitý a někdy máme s ostatními vedoucími skoro až obavu, abychom všechen program stihli. V minulé zprávě jsem psal o chystaném výletu do Liberce na bazén - tenhle výlet vláčkem a pak po svých se povedl a zabral skoro celou středu. Večer pak proběhly LEGO hry. Včera (ve čtvrtek) se dopoledne lyžovalo, i když několik dětí se vrátilo do chaty o trochu dřív, přeci jen je už znát únava a možná trochu i přesycení lyžemi. Jinak počasí máme po celý týden parádní, mrzne (rekord byl -12°C ve středu ráno) a občas lehce připadne bílý prašan. I díky tomu budou moci dnes lyžaři při návratu z Olympiády sjet na lyžích / snowboardech až k chatě - pohoda :-)

Ve čtvrtek o poledním klidu jsme pro děti v jídelně připravili druhou LEGO dílnu, tentokráte z převážně TECHNICS kostek. Výtvory byly opět úžasné a po právu jsme ty nejlepší odměnili diplomy a sladkou odměnou. Odpoledne pak proběhlo LEGO herní odpoledne (náhrada za úterý), zkombinované s populárním turnajem v hokeji - naše "ledová" aréna v bazénu, doplněná umělým osvětlením, byla opravdu parádní a zápasy měly velký náboj, umocněný neustávajícím fanděním dětí, které právě nehrály. Paráda! Po večeři a osobním volnu pak proběhl poslední herní večer ve znamení LEGO her.

Dnes (pátek) je tedy dopoledne Olympiáda, odpoledne proběhne její vyhodnocení + vyhodnocení úklidu a tím děti získají poslední LEGO kostky pro své týmy. Následovat bude velké finále alias stavby co největších věží z kostek, které jednotlivé týmy za celý týden nashromáždily. Až výška téhle stavby rozhodne definitivně o konečném pořadí jednotlivých týmů v celotáborovce. No a navečer budeme uklízet, balit a chystat se na poslední bod programu - večerní diskotéku...

Všechny rodiče s úsměvem z dětské radosti zdraví Lukmen

P.S. Já bohužel musím dnes po poledním klidu spolu se čtveřicí nejstarších dětí (shodou okolností kapitánů družinek) odjet do Prahy na maturitní ples :-( Nedá se nic dělat. Vše je ale naplánované tak, abychom stihli vyvrcholení celotáborovky. No a konec tábora za mě "odřídí" můj zástupce Vláďa-Vlasta, takže vše proběhne určitě na 100% :-) :-)

13.2.2018

Zdravíme všechny rodiče,

na táboře v Albrechticích se máme skvěle (tedy s výjimkou chudáka Barči, která hned první den upadla tak nešťastně, že si zlomila ruku a musela domů... tímto ji všichni MOC zdravíme!!). Podmínky na lyžování jsou parádní, dnes bylo dopoledne dokonce azurové jasno a díky včerejšímu mírnému sněžení máme všude kolem krásně bílo...

Všichni jsme v pořádku, zdraví a plní sil a každý den trávíme prodloužené dopoledne lyžováním plus bobování (speciální minidružstvo bobařek). Po večerech pak probíhá LEGO táborová hra, která se skvěle rozjela - týmy Kostičky, Legologo, Konstruktéři a Modří Krtci soupeří v rozličných hrách, za které získávají lego kostky v barvách své skupinky. Z těch pak budou v samém závěru tábora stavět co nejvyšší stavbu - věž.

V této chvíli probíhá polední klid, dnes zpestřený otevřením legodílny v jídelně. Večer pak čeká zájemce populární noční lyžování. Zítra máme volný den a chystáme se na výlet do Liberce na bazén.

Za všechny táborníky zdraví Lukmen

11.2.2018

Lukmen zdraví poprvé rodiče ze 2. turnusu zimního tábora v Albrechticích. Máme se dobře, cesta z Prahy, příjezd na chatu, vykládka věcí i zabydlení - vše proběhlo v pohodě a bez problémů. Nakonec jsme se dočkali i 3 opožděných tábornic, a tak jsme se chvilku po začátku večerního programu sešli na chatě U lesa úplně všichni - aktuálně 32 dětí a 12 dospělých.

Dnešní večer byl hlavně ve znamení seznamovacích her a těsně před večerkou jsme dětem promítli animovaný film o vzniku a historii stavebnice LEGO - uvidíme, co to bude v dalším průběhu tábora znamenat... :-)

Máme se fajn a těšíme se na zítřek - hlavně na lyže a boby. Všude kolem chaty je bílo a mrzne... Odpoledne pak proběhne rozřazování dětí do družin, aby mohly večer začít soutěžit v prvních LEGO hrách.

Zdravíme rodiče!!

Zpět na web